Liia Tammes – Robootikakooli Robokaru asutaja ja direktor/õpetaja.

Olen 38 aastane kolme poja ema, kes on töötanud 10 aastat IT valdkonnas. Lõpetasin Tallinna Tehnika ülikooli informaatika eriala ning samal ajal ka Mainori majanduskooli ärijuhtimise eriala. Peale 10 aastat IT sektoris töötamist pühendasin end pea kümneks aastaks laste kasvatamisele ning olen nüüdsesks ka kolme toreda poja ema. Juust tänu neile olen ma ka seotud nüüd LEGO robootikaga.

Pealele lastega kodus oldud aega soovisin teha midagi, mis pakuks palju väljakutset ja oleks põnev ja vaheldusrikas. Kuna vanim poeg oli huvitatud robootikast, siis hakkasin ka ise uurima, millega täpselt tegu ning nähes, kui suur on puudus oskustega õpetajatest otsustasin oma vallas robootika õpetamisega alustada. Sealt alates olen väga tihedalt seotud robootikaga ning erinevate üritustega selles vallas.

Lisaks sellele, et annan erakooli kaudu tunde viies koolis ja kahes lasteaias olen vabatahtlikuna tegev Robootika.ee ja Robomiku poolt korraldatava FLL üritustesarjas. Minu ülesandeks seal on hinnata erinevate osalevate meeskondade tehtud projekte sisu ning esitluse osas ning jälgida meeskondade kinnipidamist FLL põhiväärtustest.