Baruto ja robotijuht JoosepKui paar aastat tagasi käis robootika võistluste ettevalmistamine veel lihtsalt ning piisas vaid tunnis roboti ehitamisest ja programmeerimisest ning võistlusele tulemisest, siis praegu on olukord hoopis teine. Sel korral tuli Robokaru Robootikakool appi Tallinna Reaalkooli sumomeeskonnale Baruto. Tänu Tallinna otsusele suunata koolid distantsõppele ei saanud noored oma robotit enam koolis ehitada ja neile kes hoolimata kõigest soovisid osaleda Roborexi võistlusel anti robotid koju.

Baruto võistlemas5. klassi noormehed otsustasid oma roboti teha Spike Prime robotiga ning tänu selle modulaarsusele sai robot lõpuks väike ja kompaktne. Mõned head kohad jäid ka kaalu lisamiseks raskusklotside abil ja EV3 roboti metallist kuulrattad lisasid raskust veelgi. Ehitusstrateegiaks valiti võimalikult madal robot, et vastased oma anduritega Barutot ei näeks. Programm oli aga väga lihtne. Esimene eesmärk oli püsida platsil ja kui vastane 15 cm kaugusele jõuab, siis täie kiirusega rünnata.

Baruto võistlemasBaruto oli võistlustel väga edukas. Nimelt jõudis ta oma alagrupis kahe parima hulka, võites 6. matšist 5. Alla jäädi vaid Küproselt tulnud robotile. Kahuks aga tuli poolfinaalis alla vanduda esimesele vastasele, kes Barutost tunduvalt suurem ja raskem oli. Edasi ei saanud robot ka lohutusvoorus, kuid meeskond oli väga rahul oma 9.-12. kohaga.

Baruto võistlemasJuba tehakse ka plaane, kuidas järgmisel korral raskem ja nö kavalam robot valmis ehitada.