Täna õpitu laob homsetele oskustele tugeva vundamendi

Miks valida Robokaru robootikakool?

Lapsed robootika näitusel FLL (First Lego League). Innovaatilist lahendust näitamas

Teadus, tehnoloogia, inseneeria, disain ja matemaatika hõlmavad viite valdkonda, mis koonduvad lühendisse S- T- E-A- M (eesti keeles MATIK). See on koolihariduses üha enam kasutatav uuenduslik erinevaid valdkondi hõlmav õppemetoodika, kus lapsed tegelevad uurimustööde ja innovatsiooniga valdkondade üleselt.

Varajane kokkupuude mitme erinevate valdkondade ja tegevustega on hea. Kuidas sa muidu tead, kus su huvid ja anded on? Kui aga oled leidnud midagi, kus saad tugineda oma loomulikule andele, oled jõudnud võimaluseni spetsialiseeruda. Spetsialiseerumine ei tähenda, et laps loobub muude asjade tegemisest, võib-olla lõbu pärast või isegi lisaoskuste arendamiseks. See tähendab vaid seda, et ta on valinud tegevuse, kus ta on pühendunud pingutamisele, et saada selles võimalikult heaks. Spetsialiseerumise põhjus on lihtne. Vajalike oskuste omandamiseks ja arendamiseks ei saa kunagi asendada aega, mida pead tegevusele pühenduma.”

Meie koolis on erilise au sees laste julgustamine, sihikindlus ja STEAM oskuste arendamine. Meeskonnas ehitatud robotid, lahendused elulistele probleemidele ja programmeerimine aitavad last ette valmistada tulevikus tehtavate haridus ja tööga seotud valikutes. Eestis ja ka mujal maailmas kasvab nõudlus IT alaste oskustetööliste osas. Otsitakse töötajaid, kes ei karda katsetada, on järjekindlad ning suudavad lahendada probleeme. Läbi robootika õppe anname noortele programmeerimist ja inseneriteadusi.

Robokaru Robootikakool kasvas välja laste huvist robootika vastu. Alustasime paari huviringiga Kiili vallas. Tänaseks on need alustajad jõudnud juba üle viie aasta meie koolis käia ja üha suuremaid tegusid teha. Samas on paarist huviringist kasvanud välja üle 500 õpilasega robootikakool, kus käivad lapsed saavad järjepidevalt õppekava järgi õppida robootikat 6 aastat järjest. Kasutame kolme erinevat robotit Lego WeDo 2.0, Lego SPIKE PRIME, LEGO EV3.